Прогулянковий маршрут по Липках

Прогулянка по Липках

Прогулянка по Липках буде захоплюючою та приємною у будь-яку пору року. Адже це затишний район у самому центрі столиці зі старими, неймовірно красивими особняками.

⚜️ Прогулянку почнемо від метро “Хрещатик”. Зайдіть в Пасаж. Тут ви знайдете архітектора В. Городецького, який п’є каву і читає свою книгу про Африку. А в кінці Пасажу побачите одразу дві мініскульптурки “Шукай” – “Пектораль” та “Екіпаж”.

⚜️ Поверніть ліворуч до вулиці В. Городецького. Ще одну скульптурку “Шукай”– “Котлету по-київськи” – знайдете біля входу до ресторану Chicken Kyiv.

⚜️ Поруч, у затишному сквері побачите скульптуру мурахи, на вулиці – справжній англійський автобус, а через дорогу – красивий “будинок Гінзбурга” (вул. Городецького 9).

Цей прибутковий будинок був найвищим в Києві на початку 20 ст. і служив своєрідною наглядною рекламою найкращої будівельної контори Льва Гінзбурга. Перейдіть через дорогу і загляніть у проїздну арку – ви побачите розкішну ліпнину, що збереглася з тих часів.

Екскурсія Липками

⚜️ Трохи далі по вулиці Городецького 15 знайдете “Колиску Духу” – прибутковий будинок, щоб був першою у Києві будівлею у стилі модерн. Його прикрашає маскарон у вигляді бога часу – Хроноса та незвичайний декор.

⚜️ Поверніть до площі І. Франка. Сквер з фонтаном навпроти театру дуже цікавий і затишний – цю місцину називають “київським Парижем”

⚜️ Підніміться по сходах до “будинку химерами”. Ви здивуєтеся, але насправді жодної химери на знаменитому будинку немає – лише реальні істоти. Знайдіть серед них крокодила і загадайте бажання. Якщо хвіртка на сходах закрита, верніться до вулиці Ольгинської і підніміться до Інститутської. По дорозі, на будинку по Ольгинській 2/1 знайдете дуже незвичайних цицькатих і пузатих драконів

Київський Париж

⚜️ Поруч з “будинком Городецького” побачите красивий “пряничний будинок” (вул. Банкова 2). Це колишній маєток цукрозаводчика Симхи Лібермана. Будинок був збудований в 1879, а згодом перебудований архітектором В. Ніколаєвим. У 1989 р. тут було засновано Народний Рух України за перебудову.

Загляніть в кав’ярню “Еней”, що в будинку – побачите красиву стелю і обкладений кахлями старий камін.

⚜️ На вулиці Інститутській 9-а буде ще один незвичайний будинок – Нацбанк України. Збудований у 1905 році він спочатку був двоповерховим – ще два поверхи надбудували пізніше, у 1933 р. Цікаво, що для цього не розбирали дах – його підняли, а стіни підмурували під ним. Вага тільки даху з його металевими конструкціями – 330 тон.

⚜️ Поверніть на вулицю Шовковичну. На ній чимало гарних старих особняків та найбільше виділяються три: особняк Ковалевського (№ 1/15), “Шоколадний будинок” Могильовцева (№ 17/2) та казковий баронів Ікскюль-Гільденбандів (№ 19). Якщо маєте час, відвідайте “Шоколадний будинок” – ви будете вражені його інтер’єрами.

Будинок з химерами

⚜️ Знову поверніть направо – на вулицю Лютеранську. Тут знайдете “будинок невтішної вдови” (особняк Аршавського, № 23). Насправді ні перший власник з родиною, ні наступні пожильці ніколи не бідували – таку назву будинок отримав через зображення жіночого обличчя на фасаді, по якому під час дощу стікають “сльози”. В радянські часи тут розміщували іменитих закордонних гостей, а з 1991 року будинок є однією з офіційних резиденцій Президента.

⚜️ Навпроти, за № 22, побачите кірху святої Катерини – лютеранську церкву, збудовану ще в середині 19 ст. Саме на честь неї названо вулицю.

⚜️ Під номером 16 побачите містичний будинок чиновника Сулими. В 19 ст. будівлю зводили так довго, що почали ширитися чутки, наче в цьому місці оселилася нечисть. Та й смерть власника, а згодом і пожежа в будинку не додали йому хорошої репутації. Кажуть і зараз пізно ввечері у вікнах з’являють напівпрозорі білі силуети…

⚜️ Нарешті під номером № 6 побачите “будинок-торт” – таку назву він отримав через велику кількість декору на фасаді. Подібного поєднання різних архітектурних стилів і форм в місті більше немає.

Будинок належав багатій купчисі Рахіль Майкапар, яка звела його, та ще два флігелі заради прибутку від оренди. Подейкують, що сюди частенько навідувався письменник М. Горький – у флігелі жила його коханка, актриса Марія Андрєєва.

Закінчити прогулянку раджу в дуже атмосферному кафе “На Станіславського”

Довжина маршруту складає майже 3 кілометри, пройти його можна і з дітьми. 

А щоб ваша прогулянка була ще більш цікавою, наповненою різними історіями і цікавинками, ви можете прогулятися зі мною, замовивши “Екскурсію Липками”

Подивитися маршрут на карті Google

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *