Маршрут по Києву для закоханих (і не тільки)

Прогулянковий маршрут по Києву
Якщо хочете порадувати свою “другу половинку”, то ось вам прогулянковий маршрут по Києву місцями, пов’язаними з коханням. Прогулятися ним можна також і наодинці, з друзями чи дітьми. 
 
❤ Почнемо з парку Шевченка. Тут ви побачите красиву металеву скульптуру “Кохання-Всесвіт”.
 
❤ Повертаємо до Театральної. В переході метро ви побачите міні-скульптурку “Танцівники. Потріть її, аби завжди бути в парі.
 
❤ Далі йдемо до метро “Хрещатик”. Біля Макдональдса ви побачите ще одну металеву скульптуру – “Кохання-Ріка”
 
❤ Біля великого фонтану на Майдані Незалежності знайдете “Закоханих ліхтарів”. І маленьких ліхтарят 🙂
 
❤ Підніміться по вулиці Костельній. Ви точно не пропустите – “будинок з голубими”: на фасаді зображені троє оголених чоловіків, які ніжно обіймають одне одного. Кажуть, то колись був бордель для гомосексуалістів. Але то тільки так кажуть – як було насправді розкажу вам на пікантній екскурсії “Грішний Київ”.
 
❤ Через дорогу від костелу у парку “Володимирська гірка” побачите “тревел-блогера” Данте Аліг’єрі, що пройшов весь загробний світ аби дійти до своєї коханої Беатріче.
 

❤ Перепочити можна на вулиці Трьохсвятительській 11 – у романтичній кав’ярні “Кава на двох”. І далі продовжимо наш прогулянковий маршрут по Києву.

❤ Зайдіть у красиву бічну браму Михайлівського монастиря. Його внутрішній двір дуже затишний. Колись в соборі лежали мощі святої Варвари, біля яких освячували особливі перстні. Їх паломники везли з Києва як сувеніри, а також використовували як обручки. Саме “персті святої Варвари” стали обручками для Миколи Гумільова і Анни Ахматової.
 
У дворику під красивою ротондою ви знайдете “фонтан-магніт”. Загадайте бажання, намочіть монетку і спробуйте приліпити до металевих виступів. Якщо прилипне, бажання збудеться.
 
❤ По вулиці Десятинній мандруйте до Андріївської церкви, під якою знайдете пам’ятник неповторним Проні Прокопівні і Голохвастову. Саме тут загадують бажання про кохання. Якщо пари у вас ще немає, потріть жучка, а якщо сім’я вже є, для того, аби жити довго і щасливо, потріть перстень лівій руці Проні.
 
❤ Андріївську церкву називають символом незвичайного кохання цариці Єлизавети і Олексія Розумовського. Подейкують, що саме тут вони хотіли офіційно одружитися. Церква уже відкрита для відвідування, а з огдядового майданчика відкривається чудесний вид на Поділ.
 
❤ Нижче від церкви побачите магазин з червоними ліхтарями. І дійсно – Андріївський узвіз став першою “вулицею червоних ліхтарів в Києві”. Але нам такого “кохання” не треба, то ж біля ресторації “За двома зайцями” повертаємо на “Алею закоханих”
 
❤ Далі прогуляйтеся Пейзажною алеєю. Тут ви побачите Маленького Принца з його примхливою трояндою і лисом, який стверджував, що “ми повинні відповідати за тих, кого приручили”, а також фонтан з “закоханими зебрами”.
 
❤ Спустившись на Пейзажці по сходах вниз знайдете ще одну скульптуру “Ріка-Кохання”. Всі три металеві скульптури закоханих на нашому маршруті створив Олександр Лідаговський.
 
❤ Прогулявшись Пейзажною Алеєю можна вийти до Львіської площі. Тут колись стояла Стрітенська церква – “тіндер” 19 ст. На суботній акафіст приходили знайомитися.
 
Церкви вже давно немає – її зруйнували в радянські часи – але можна знайти скульптуру маленької Анни Ярославни. Саме через ворота на теперішній Львівській площі вона виїжджала з Києва аби вийти заміж. І стати королевою.
 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *